علائم کرونای طولانی مدت در بیماران چیست؟ + فروش زالو

علائم کرونای طولانی مدت در بیماران چیست؟ + فروش زالو

یافته های جدید نشان می دهد 50 درصد بیماران مبتلا به کرونای خفیف تا 6 ماه پس از عفونت همچنان با برخی علائم دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش تایمزسوفاندیا، از زمان شیوع ویروس کرونا سندرم طولانی مدت کووید-19 یا پس از کرونا به امری رایج و معمول تبدیل شده است. در حالی که افزایش تعداد افراد دارای علائم طولانی مدت در بیماران مبتلا به کرونای شدید از قبل مشخص بود، اما یک مطالعه جدید ادعا کرده است 50 درصد بیماران آلوده به ویروس کرونا با علائم خفیف تا متوسط نیز تا 6 ماه پس از عفونت دچار عوارض پزشکی می شوند.

کووید-19 طولانی مدت در بیماران با علائم خفیف و متوسط

پیش از این یک مطالعه در لنست گزارش داده بود بیش از 75 درصد افراد مبتلا به ویروس کرونا با علائمی روبرو هستند که 6 ماه پس از بهبودی هم همچنان است. 63 درصد از افرادی که در این آزمایش شرکت کردند علائم خستگی و درد عضلانی را همراه با اضطراب، افسردگی، درد و مشکلات خواب را گزارش داده اند. در حالی که اکثر موارد ابتلا به کووید-19 طولانی در بیماران مبتلا به عفونت شدید کرونا شایع بود، اما مطالعه ای که اخیرا در این ماه در مجله “میکروبیولوژی بالینی و عفونت” منتشر شده است نشان می دهد نیمی از بیماران با علائم کرونای خفیف و متوسط ​​بعد از 6 ماه همچنان علائم دارند.

این مطالعه 103 فرد بالای 18 سال را که بین آوریل و اکتبر سال 2020 به کرونا مبتلا شده بودند را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد. شرکت کنندگان در این آزمایش از علائم خفیف و متوسط ​​رنج می بردند که حتی با وجود علائم در بیمارستان بستری نبودند. 6 ماه پس از شروع مطالعه 46 درصد حداقل یک علامت طولانی مدت داشتند. شایع ترین علائم شامل خستگی 22 درصد، از دست دادن یا تغییر حس بویایی و چشایی 15 درصد یا دشواری در تنفس 8 درصد بود. بر اساس گزارش ها 44 درصد از افراد در ابتدا سردرد، 41 درصد تب، 39 درصد درد عضلانی و 38 درصد سرفه خشک داشته اند. در گزارش نهایی 14 علامت ذکر شده است که 12 مورد از آنها قبلا به عنوان علائم رایج آلوده شدن به ویروس کرونا توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) ثبت شده است. بر اساس این مطالعه شایع ترین علامت گزارش شده از دست دادن اشتها است.

بر اساس این مطالعه، کووید-19 طولانی مدت به عنوان پدیده ای در حال ظهور است که بیماران دارای علائم حل نشده طولانی مدت هستند. این علائم می تواند علائم طولانی مدت کرونا یا سندرم پس از کووید-19 باشند که در آن اختلال در عملکرد سیستم عصبی خودمختار وجود داشته است. اگرچه تحقیقات بیشتری برای شناسایی علل مورد نیاز است، اما نتایج این مطالعه هم حائز اهمیت و توجه است.

مدت زمان طولانی علائم کرونا

بر اساس اعلام اداره آمار ملی، از هر 5 بیمار مبتلا به کرونا یک نفر علائم “را برای مدت 5 هفته یا بیشتر” دارد. در همین گزارش عنوان شده است از هر 10 بیمار مبتلا به کرونا یک نفر علائم را تا 12 هفته و بیشتر نشان می دهد.

شایع ترین علائم کووید-19 برای طولانی مدت

اگرچه درک محدوده زمانی لازم برای تبدیل کرونا به یک سناریوی طولانی مدت کووید-19 بسیار مهم است، اما شناسایی علائم کرونا برای طولانی مدت برای گرفتن درمان موثر گزینه ضروری تر محسوب می شود. در اینجا برخی از رایج ترین علائمی وجود دارد که حتی فرد مبتلا پس از بهبودی آنها را تجربه می کند.

مه مغزی

سردرد

خستگی

درد مفصل

درد قفسه سینه

مترجم: الهه زارعی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *